Van Umut Kervanı aralık ayı faaliyet raporunu açıkladı

​Van Umut Kervanı, aralık ayı içerisinde 473 aileye 41 bin 970 TL değerinde gıda, yakacak ve nakit para yardımında bulundu.

Van'da fakir, muhtaç ve yetimlere yönelik yardım çalışmalarına devam eden Van Umut Kervanı, aralık ayı faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı.

Yapılan çalışmalara dair açıklamada bulunan Van Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yıldırım, "Van Umut Kervanı olarak her ay düzenli bir şekilde yapmış olduğumuz yardım çalışmalarına aralık ayı içerisinde de devam ettik. Aralık ayında derneğimiz, 230 aileye 23 bin TL değerinde gıda paketi, 199 aileye 11 bin 940 TL değerinde kırmızı et, 36 aileye 4 bin 700 TL değerin günlük ekmek, 5 aileye bin 600 TL değerinde odun, kömür ve soba, 3 aileye 730 TL nakit para desteğinde bulundu." dedi.

"Herkesin evinde ocağı yansın, tenceresi kaynasın istiyoruz"

Yıldırım, "Yardımlarımız artarak devam ediyor. Hayırsever ve esnaf kardeşlerimizden ihtiyaç sahibi aileler ve yetimlerden yardımlarını esirgemesinler. Onların destekleri olursa daha fazla ihtiyaç sahibi ailemize el uzatırız. Herkesin evinde ocağı yansın, tenceresi kaynasın istiyoruz. Bunu yapabilmek için herkesin desteklerini bekliyoruz. Ayrıca biz, Umut Kervanı olarak yurt dışında da yardım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle Yemen, Arakan ve Afrika'nın birçok bölgesinde yardımlarımız devam ediyor. Bizlere destek veren esnaf ve hayırseverlerden Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.

Aralık ayı içerisinde toplamda 473 aileye 41 bin 970 TL değerinde yardımda bulunduklarını belirten Yıldırım, yardım çalışmalarının daha da büyümesi için hayırseverlerin desteklerini beklediklerini kaydetti.