Umut Kervanı yetim ve muhtaç öğrencileri sevindirdi

Yurtiçinde ve yurtdışında yardım faaliyetleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Umut Kervanı yaklaşan kış mevsimi nedeniyle "Kışları Bahara Çevirelim" sloganıyla yardım çalışmalarına devam ediyor.

İhtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü vazifesini görerek ihtiyaç sahibi insanlara elini uzatmaya devam eden Umut Kervanı; Sakarya ve Zonguldak'da yaptığı yardımlarla yine fakir ve muhtaçlara umut oldu.

Bir bot, bir mont, atkı ve bere projesi ile yetim ve muhtaç öğrencilerin kışlık giyim ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarına başlayan Umut Kervanı, proje kapsamında Sakarya'da farklı beş okul ve iki köyde, Zonguldak'ta da 2 okulda tespit edilen yetim ve muhtaç çocuklara kışlık giyim yardımında bulundu.

Yapılan yardımlarla ilgili İLKHA muhabirine değerlendirmede bulunan Umut Kervanı Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, 'Kışları Bahara Çevirelim' projemiz kapsamında çalışmalarımız devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde de farklı birçok yerde kışlık giyim yardımlarımız devam edecek." dedi.

Kurtaran, "Proje kapsamında giydirilecek muhtaç ve yetim birçok çocuğumuz var. Hayırseverlerimizden gelecek destekler ile bu çocuklarımızın da kışa hazırlıklı girmelerine vesile olacak ve kışlarını bahara çevirmek için gayret edeceğiz. Vakıf olarak bu güzel projeyi gerçekleştirmemize vesile olan hayırseverlerimize teşekkür ederiz. Sevindirdikleri bu yetim ve muhtaç çocuklar vesilesiyle Rabbimiz de kendilerini sevindirsin ve ecirlerini kat kat versin." ifadelerini kullandı.