Umut Kervanı yardımlarını sürdürüyor

Van Umut Kervanı, ocak ve şubat ayı içerisinde, 394 ihtiyaç sahibi aileye ayni ve nakdi yardımda bulundu.

Ocak ve şubat ayı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaşan Van Umut Kervanı, 394 ihtiyaç sahibi aileye, 61 bin TL değerinde ayni ve nakdi yardımda bulunduklarını duyurdu.

Rapora ilişkin açıklamalarda bulunan Van Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yıldırım, şubat ayında yardımlarına devam ettiklerini bildirdi.

Gerçekleştirilen bu faaliyetlerin yönetim kurulu ve genel kurul toplantılarıyla karara bağlandığını ve uygulandığını söyleyen Yıldırım, "Ocak ve Şubat ayı içerisinde yaklaşık 394 aileye toplamda 61 bin 220 TL değerinde yardım yapıldı. Devamında 521 kişiye de 31 bin 260 TL değerinde ayakkabı desteği yaptık. 110 ailemize 12 bin TL değerinde giyim, 58 aileye günlük olarak 6 bin 360 ekmek, 31 aileye 6 bin 240 TL nakdi yardım, 38 aileye 5 bin 360 TL değerinde gıda paketi, toplamda 394 ailemize 61 bin 220 TL değerinde çeşitli yardımlarda bulunduk. Yardım yaptığımız aileler arasında Suriye’den ve Afganistan’dan mevcut çatışmalı ortamlardan kaçıp ülkemize sığınan mağdur aileler de bulunmaktadır. Biz sürekli hayırseverlerin de destekleriyle yardımlarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Faaliyet raporunu açıkladıktan sonra hayırsever vatandaşlara yardım çağrısında bulunan Yıldırım; “Biz elimizdeki imkânlar doğrultusunda mağdur ailelerimizi tespit edip yardımlarda bulunuyoruz. Bazen yeteri kadar destek alamadığımız zaman maalesef bu ailelerimiz arasında seçim yapmak zorunda kalıyoruz. Esnaflarımızdan ve vatandaşlarımızdan bu hayırlı kervana katılmalarını istiyoruz. Hayırseverler desteklerini esirgemedikleri zaman daha fazla aileye umut olacağız. Malumunuz olduğu üzere mübarek üç aylara girdik. Daha sonra on bir ayın sultanı Ramazan ayında çalışmalarımıza hız vereceğiz. Oruç tutan ailelerimizin evinde yemekleri pişsin ocakları tütsün diye bizler yardımlarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Bu konuda vatandaşlarımızın da desteklerini bekliyoruz." dedi.