Umut Kervanı Vakfı Van deprem bölgesinde

İran’ın Khoy kentinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından, Umut Kervanı Vakfı tarafından ilk yardımlar deprem bölgesine ulaştırıldı.

Başkale ilçesine bağlı Özpınar, Kaşkol, Güvendik, Gelenler köylerinde meydana gelen depremin yaralarını sarmak için Umut Kervanı Vakfı deprem bölgesinde çalışmalara başladı.

Deprem bölgesine ilk yardımları ulaştırdıklarını belirten Umut Kervanı Vakfı Van Temsilcisi Sabri Yıldırım, tespit çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Bin kişilik sıcak yemek dağıtımına başladıklarını dile getiren Yıldırım, “Depremi duyar duymaz bir ekip ile bölgeye hareket ettik. İlk önce Özpınar köyüne geldik. En çok hasarın olduğu ve 8 vatandaşımızın hayatını kaybettiği köydür. Bizler ilk önce gıda kolileri ve battaniyeleri beraberimizde getirdik. Köyde tespit çalışmalarımızı tamamladık. Bin kişilik sıcak yemek dağıtımını yapacağız. Isınma, barınma noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Hasarın meydana geldiği diğer köylerimize ulaşım sağlanamadığı için tespit çalışmaları yapamadık. O köylerimize de en kısa sürede ulaşmaya çalışıyoruz.” dedi.