Umut Kervanı Siirt’te yetim ve muhtaç ailelere kurban eti dağıttı

Kurban bayramında yetim ve muhtaçların yüzünü güldürmeyi kendine görev edinen Umut Kervanı Vakfı, Siirt'te kurban eti dağıttı.

Bayram öncesi çalışmalarına başlayan ve bayramın 3'üncü günü hazırlıklarını bitiren Umut Kervanı Vakfı, üye ve gönüllülerinin desteğiyle kurban etlerini Siirt'teki yetim ve muhtaç ailelere ulaştırdı.

Üye ve gönüllüleriyle içlerinde yetimlerinde bulunduğu 250 muhtaç aileye kurban eti dağıttıklarını ifade eden Umut Kervanı Siirt temsilcisi Salih Evin, yaklaşık bir aydır sürdürdükleri çalışmaların neticesini aldıklarını söyledi.

Kurbanların kesilerek eşit ağırlıkta poşetlere konulduğunu belirten Evin, "Daha önce belirlenmiş olan ihtiyaç sahibi 250 aileye kurban etleri ulaştırıldı. 4 adet kurbanı da bir hayırsever vasıtası ile Arakan'a yolladık. Bütün hayır sahiplerinden Allah razı olsun, Allah hayırlarını kabul etsin. " dedi.

Diyanet Vakfı da kurban eti dağıttı

Türkiye Diyanet Vakfı da Siirt'te muhtaçlara kurban eti ulaştıranlar arasındaydı.

Şirvan İlçe Müftü vekili Behzat Zongur, vakıf olarak 42 adet kurban kestiklerini ve bunları belirledikleri 160 aileye ulaştırdıklarını söyledi. (Murat Orhan- İLKHA)