Umut Kervanı kermes gelirlerini muhtaçlara dağıtıyor

Umut Kervanı Şırnak'ın Cizre ilçesinde düzenlediği kermesten elde ettiği gelirlerle hazırlamış oldukları gıda kolilerini muhtaçlara dağıtmaya başladı.

Umut Kervanı Cizre temsilciliği, geçtiğimiz haftalarda fakir, yetim ve yardıma muhtaç aileler için kermes düzenledi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği kermes, 2 gün sürdü.

Kermesten elde edilen gelirlerle hazırlanan gıda kolileri dağıtılmaya başlandı. Şu anlık 75 aileye yardımda bulunduklarını ifade deden Umut Kervanı Cizre Temsilcisi Adar Aşut, dağıtımların devam edeceğini söyledi.

Vakıf olarak ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü olduklarını belirten Aşut, "Umut Kervanı olarak yetim, muhtaç ve mağdurlar için düzenlediğimiz kermesten elde ettiğimiz gelirle hazırladığımız kolilerin dağıtımına başladık. Allah vesile olanlardan razı olsun. Umut Kervanı Cizre teşkilatı olarak ihtiyaç sahipleri ve hayırseverler arasında köprü konumundayız. Cizre'de yetim yardıma muhtaç aile çok var. Halkımızın destek ve katkılarını bekliyoruz. Bu vesileyle kermeste emeği geçen tüm halkımıza teşekkür ediyoruz." dedi.