Umut Kervanı Hilvan'da Ramazan kumanyası dağıttı

Umut Kervanı, Şanlıurfa Hilvan’ın ilçesinde muhtaç 200 aileye Ramazan kumanyası dağıttı.

Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı, Şanlıurfa Hilvan’ın İlçesinde faaliyet yürüten Selam-Der aracılığıyla muhtaç 200 aileye Ramazan kumanyası dağıttı.

Yardım faaliyetleri konusunda bilgilendirmelerde bulunan Selam-Der yetkilisi Halef Altun, imkânları nispetinde yardıma muhtaç olan halka yardımda bulunduklarını ve bundan sonra da yardıma devam edeceklerini söyledi.

Altun, “Bizler bu Ramazan ayında zengin ile fakir insanlar arasında köprü görevi yapmaya çalışıyoruz. Maddi durumu iyi olan insanlar bize yardımda bulunuyor biz de yardıma muhtaç olan aileleri tespit ederek yapılan yardımı onlara ulaştırıyoruz. Özellikle bu Ramazan ayında Allah’ın rızasını kazanmak için bu tür yardımları yapmamız lazım. Yardım dağıtımı esnasında karşılaştığımız manzaralar bizi biraz daha düşünmeye sevk etmektedir. Bu nedenle duyarlı tüm Müslümanları yardıma muhtaç olan insanlara yardımda bulunmaya davet ediyoruz. Yardım etmek isteyen kardeşlerimiz kendileri bizzat gelip aileleri görüp yardımda bulunabilirler." dedi.