Umut Kervanı, görme engelli çocuk için protez göz yaptırdı

​Umut Kervanı, Suriye'de yaşanan savaş sebebiyle Halep'ten İstanbul'a gelen ve geçirdiği hastalık sebebiyle gözünü kaybeden küçük çocuğa protez göz yaptırdı.

3 yıl önce 3 çocukları ile birlikte Suriye'den kaçarak İstanbul'daki akrabalarının yanına sığınan aile, akrabalarının yardımıyla tek göz ve yarı bodrum olan bir eve yerleştirildi.

Komşusunun vasıtasıyla Umut Kervanı Vakfına müracaat eden aile, henüz bir yaşındayken yakalandığı hastalık sebebiyle gözünü kaybeden İrfan Muhammed isimli çocukları için yardım talebinde bulundu.

Talebe olumlu yanıt veren vakıf yetkilileri, küçük çocuk için protez göz yaptırdı.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Umut Kervanı Vakfı Merkez Temsilcisi Mehmet Şirin Güneş, "Ailemiz 3 yıl önce Halep'ten 3 çocukları ile birlikte savaştan kaçıp Türkiye'ye sığınmışlar. Önce akrabalarının yanına sığınan aile; komşu ve akrabalarının yardımıyla tek gözlü bir eve 500 TL kira karşılığında yerleştiriliyorlar. Çocuklarından İrfan Muhammed, bir yaşındayken yakalandığı hastalık sonrasında tedavi için Şam'a götürülüyor. Ancak yeterli imkân olmadığı için bir gözünü kaybediyor. Yaklaşık 6 bin TL olan protez masrafını karşılayamayan aile koşularının vasıtasıyla bize başvuruda bulundu. Biz de hayırseverlerin yaptıkları yardımlarla küçük çocuk için protez göz yaptırdık. Bu hayırlı işe vesile olan herkesten Allah razı olsun." diye konuştu.