Siirt Umut Kervanı: Yolumuzu gözleyen muhtaç aileler var

Siirt'te yardım faaliyetlerine ara vermeden devam eden Siirt Umut Kervanı, fakir ve ihtiyaç sahiplerinin yüzlerinin gülmesi için hayırseverlere "kurban bağışı" çağrısında bulundu.

Her yıl Kurban Bayramı'nda on binlerce ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştıran Umut Kervanı Vakfı, hayırsever vatandaşlara, "Kurbanlarınız Umut Olsun" sloganıyla hayırseverlere seslenerek kurban vekâletlerini iyilik kervanı olan Umut Kervanı'na vermeleri çağrısında bulundu.

Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi kurban döneminde hayırseverlerden gelen kurban vekâletlerinden elde edilen etleri, Siirt'teki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracaklarını aktaran Siirt Umut Kervanı Başkanı Fahrettin Dayan, şunları kaydetti:

"Siirt Umut Kervanı olarak, muhtaç ve yetim ailelerimize gıda paketlerimizi dağıtıp elimizden geldiğince yardımlarımızı yapmaya devam ediyoruz. Bununla beraber Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla kurban bağışlarını da almaya başladık. Kurban Bayramı'na hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bizlere destek veren hayırseverlerimize şimdiden Allah razı olsun diyoruz."

"Âdemoğlu Allah katında kurban kesmekten daha sevimli bir amel işlememiştir"                                   

Peygamber Efendimizin Hadis-i Şeriflerinde kurbanın faziletine dair müjdeler verildiğine dikkat çeken Dayan, bu müjdelere tüm Müslümanların mazhar olması temennisinde bulundu.

Yüce Rabbimizin, ''O halde Rabbin için namaz kıl, kurban kes." Ayet-i Kerime'sini hatırlatan Dayan, "Üzerlerine vacip olan kurban ibadetlerini yerine getirmek için Müslümanlar, heyecanla bayram gününü beklemektedirler. Resulullah (Sallalahu Aleyhi ve Sellem); 'Âdemoğlu kurban kesme gününde, Allah (Celle Celalühü) katında kurban kesmekten daha sevimli bir amel işlememiştir.' ve 'Kurbanın kanı henüz yere düşmeden Allah (Celle Celalühü) tarafından kabul edilir." ifadelerini kullandı.

"Yolumuzu gözleyen ve yıl boyu et yemeyen muhtaç ailelerimiz var"

"Daha önce bize kurban bağışında bulunan hayırseverlerimizin bizleri tekrar tercih etmelerini bekliyoruz." diyen Dayan, "İlimizde tespit ettiğimiz muhtaç ve yetim ailelerimiz var. Yolumuzu gözleyen ve yıl boyu kırmızı et yemeyen muhtaç ailelerimiz var. Bizler inşallah bayramda geçmiş yılların da tecrübesiyle, hayırseverlerin bağışladığı kurbanları nezih bir ortamda kesip paketleyip muhtaç ailelerimize ulaştıracağız. Hayırseverlerimizden gelen kurbanları kestikten sonra paylara ayırarak yıl boyunca sofralarında et görmeyen yetimlerin, ihtiyaç sahiplerinin sofralarına kurban etlerini ulaştırarak bayramda yüzlerinin tebessüm etmesine ve sevinçlerine ortak olmak istiyoruz. Bu yıl kurban bağış bedelini 900 TL olarak belirledik. Hayırseverlerimiz, kurban vekâletlerini ve her türlü bağışları için; banka hesaplarımızdan, internet üzerinden ya da Umut Kervanı merkezlerimize gelerek makbuz karşılığında ödeme yapabilirler." diye konuştu.

Son olarak "Kurbanlarınız Umut Olsun" sloganıyla hayırseverlere çağrıda bulunan Dayan, kurban vekâletlerini iyilik kervanı olan Umut Kervanı'na vermelerini, hijyenik bir ortamda kurbanları keserek ve paylara ayırarak paketleyip daha önceden tespit ettikleri ihtiyaç sahibi ve yetim ailelere kurban etlerini ulaştıracaklarını ifade etti.