Siirt Umut Kervanı 100 aileye yardımda bulundu

Siirt Umut Kervanı, mübarek üç aylar dolayısıyla kentteki 100 ihtiyaç sahibi ve yetim aileye, kırmızı et ve gıda yardımında bulundu.

Fakir ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü olan İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği (Siirt Umut Kervanı), kentteki 100 ihtiyaç sahibi ve yetim aileye gıda ve kırmızı et yardımında bulunarak yüzlerini güldürdü.

Yaptıkları yardımın ardından açıklamalarda bulunan Siirt Umut Kervanı Başkanı Ramazan Tokdemir, mübarek üç aylar nedeniyle kentte bulunan 100 yetim ve muhtaç aileye gıda ve kırmızı et yardımında bulunduklarını söyledi.

Düzenli olarak yaptıkları yardımların hayırseverler tarafından finanse edildiğini aktaran Tokdemir, "Umut Kervanı olarak yılın 12 ayında mağdur, muhtaç, fakir ve yetim ailelere yardımlarımızı sürdürmekteyiz. Mübarek üç aylara girmiş bulunmaktayız. Bu vesile ile kırmızı et, gıda ve temizlik malzemelerini ailelerimize teslim ettik. Bu çalışmada emeği geçen bütün gönüllü kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bize destek veren hayırseverlere de sizin aracılığınızla teşekkür ediyoruz.

Bir ailenin 'evimde pişireceğim hiçbir şeyim yoktu' demesi bizleri çok duygulandırdı

Daha çok yardıma muhtaç aileye ulaşmak için hayırseverlerin desteklerini beklediğini vurgulayan Tokdemir, “3 aylar olması vesilesiyle buradan hayırsever vatandaşlara seslenmek istiyorum. Yardımlar noktasında bize ne kadar yardımcı olunursa bizler de daha fazla fakir aileye ulaşırız. Şu anda elimizde yüzden fazla aile bulunmaktadır ama imkânlarımız el vermediği için kısıtlı yardım yapabilmekteyiz. Bu nedenle hem 3 ayların gelmiş olması ve hem de Ramazan ayına kavuşacak olmamız münasebeti ile hayırseverleri bu hayırda ortak olmaya davet ediyoruz. Biz yardımları dağıtırken bir ailenin bizlere 'eğer siz bugün bu gıdayı dağıtmasaydınız evimde pişireceğim hiçbir şeyim yoktu' demesi bizleri çok duygulandırdı. Bu nedenle tekrar hayırseverlere çağrımız şudur ki, gelin beraber yardıma muhtaç insanlara el uzatalım.” şeklinde konuştu.