Mardin Umut Kervanından 138 bin TL değerinde insani yardım

Mardin’in Artuklu ve Yeşilli ilçe merkezlerinde ve köylerinde düzenli insani yardım faaliyetlerini yürüten Mardin Umut Kervanı, temmuz ayında gerçekleştirdikleri faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Temmuz ayı içerisinde yapılan yardımlarla ilgili açıklamada bulunan Mardin Umut Kervanı Sekreteri Abdurrahim Özgün, bir ayda 138 bin 465 TL değerinde insani yardım yapıldığını belirtti.

"Mülteciler de unutulmadı"

Özgün, “Artuklu, Mazıdağı ve Yeşilli ilçelerinde ikamet eden 272 yerli aileye ve 149 mülteci aileye vekâlet usulüyle kesilen ve muhtaçlara dağıtmak üzere getirilen kırmızı etten 34 bin 975 TL değerinde kırmızı et yardımı yapıldı. 95 yerli aileye ve 55 mülteci aileye 15 bin TL değerinde giyim ve ayakkabı yardımı yapıldı. Bir yerli aileye ve 10 mülteci aileye bin 100 TL değerinde gıda paketi, yine hayırseverler aracılığıyla muhtaç aile listesi verme şeklinde de 50 aileye gıda paketi, 28 yerli aileye ve 10 mülteci aileye bin 140 TL değerinde bayram şekeri paketi, 2 yerli aileye ve 28 mülteci aileye 750 TL değerinde ekmek paketi yardımı yapıldı.” dedi.

"Afrika’da 2 su kuyusu açıldı"

Özgün, bir hayırsever tarafından Afrika’da 2 su kuyusu açılması için 35 bin 500 TL ve Afrika’da üç ailenin geçimini sağlaması için 6 süt keçisinin bedeli olan 4 bin 500 TL Umut Kervanı Vakfı hesabına yatırıldığını aktardı.

"59 hisse kurban yurt dışına gönderildi"

Özgün, “Vekâlet verme usulüyle kesilmek üzere 8 Yemen’de, bir Filistin’de ve 50 Afrika’da kesilmek üzere toplamda 45 bin 500 TL değerinde hayırseverlerimizin 59 kurban hissesi yurt dışına gönderildi.” dedi. 

"Temmuz ayında 138 bin 465 TL değerinde yardım yapıldı"

Katkılarından dolayı hayırseverlere teşekkür eden Özgün, “Rabbimize hamdolsun ki temmuz ayında insani yardım anlamında toplamda 138 bin 465 TL değerinde faaliyet gerçekleştirdik. Şüphesiz bu Allah’ın lütfudur. Hayırseverlerimizin Mardin Umut Kervanına olan itimat ve desteğiyle bu faaliyetler gerçekleştirildi. Rabbim hayırlarını kabul etsin, yetim ve muhtaç kardeşlerimiz adına onlara minnettarız.” ifadelerini kullandı.

“İnsani yardıma gönül vermiş üye ve gönüllülerimize de müteşekkiriz”

Özgün son olarak, “Artuklu merkezde, Ortaköy’de ve Yeşilli’de yetim ve muhtaçlara umut olmak için gecesini gündüzüne katan, bayramın tüm günlerinde sahada ter döken, insani yardıma gönül vermiş üye ve gönüllülerimize de müteşekkiriz. Rabbim onlardan da razı olsun.” diye konuştu.