Elazığ Umut Kervanı İdlib’de 15 bin insanın kışlık giyim ihtiyacını karşıladı

Kış aylarında özellikle çocuklar üşümesin diye çalışma başlatarak hayır toplayan Elâzığ Umut Kervanı İdlib’de 15 bin insanın giyim ihtiyacını karşılamak için 1 TIR kışlık giyim malzemesi gönderdi.

Kış aylarının gelmesi ile birlikte soğuk havalar nedeniyle yaşanması muhtemel sorunların önüne geçmek için ve çocukların üşümemesi için çalışma başlatan Elâzığ Umut Kervanı, özellikle çocuklar için yapmış olduğu çalışmada binlerce kişiye kışlık elbise ulaştırdı.

İdlib’e gönderilmek için hazırlanan malzemelerle ilgili konuşan Elâzığ Umut Kervanı Başkanı Nihat Bakşi, hayırseverlerin İdlib’e ulaştırmak üzere kendilerine giyim malzemeleri ulaştırdıklarını ve kendilerinin de bu malzemeleri İdlib’e ulaştıracaklarını vurguladı.

Bakşi, “Rabbimize hamd olsun ki bir kez daha İdlib için yardım topladık ve gönderiyoruz. Hayırseverlerimiz toplamış oldukları giyim, un ve ayakkabı vb. eşyaları Elâzığ Umut Kervanına ulaştırdılar. Şu anda bizler de Elâzığ Umut Kervanı olarak topladığımız yardımları Allah’ın izniyle TIR’a yükleyip İdlib’e göndereceğiz.” dedi.

“Elâzığ Umut Kervanı olarak sadece Türkiye’de değil dünyanın farklı yerlerinde de çalışmalar yürütüyoruz”

Durmadan ve duraksamadan çalışma yaptıklarını dile getiren Bakşi, “İdlib mağdur, muhtaç ve fakir durumuna düşmüş ve bizler Elazığ’dan onların yardımına koşuyoruz. Bizler Elazığ Umut Kervanı olarak sadece Türkiye’de değil dünyanın farklı yerlerinde çalışmalarımız oluyor. Elazığ olarak büyük bir deprem yaşadık sonrasında ise Coronavirus denen hastalıkla karşılaştık. Bizler Umut Kervanı olarak yerimizde durmadan Rabbimizin izni ve bize verdiği güç nispetinde çalıştık mücadelemizi verdik. Pandemi dolayısıyla dışarı çıkmayan vatandaşlarımıza yardım ulaştırdık. Şuan hayırseverlerimizin bizlere verdiği yardımları bizlerde Elazığ Umut Kervanı olarak bir emanetçi olarak İdlib’e göndermekteyiz. Rabbim bu hayırda bulunan hayırseverlerin hayrını katında kat kat arttırsın.” ifadelerini kullandı.

“İdlib’te yaşayan insanların kış aylarına daha hazırlıklı olmaları adına böyle bir çalışma yaptık”

15 bin insanının kışa hazırlıklı bir şekilde başlamaları için çalışmalar yürüttüklerini bildiren Bakşi, özellikle çocuklar için çalışma yaptıklarını ve bu çalışmalarının önümüzdeki günlerde de devam edeceğini vurguladı.

Bakşi, “Koliler halinde hazırlamış olduğumuz malzemelerin içeriğinde özellikle çocuk ayakkabısı, çocuk elbisesi, yetişkinlerde bayan ve erkek elbiseler ve orada fırında pişirilmesi ve dağıtılması için un gönderiyoruz. Kış aylarının yaklaşması nedeniyle İdlib’te yaşayan insanların kış aylarına daha hazırlıklı olmaları adına böyle bir çalışma yaptık. Şuana kadar 70 büyük koli ve ortalama her bir kolinin içersin de 250 parça elbise olmak üzere yani toplamda 15 bin insana yetecek kadar kışlık elbise (çorap, bere, atkı, kazak, mont, ceket vb.) gibi giyim eşyaları vardır. Önümüzdeki günlerde bu çalışmalarımıza devam edeceğiz inşallah. Bu sene çocuklara daha fazla ağırlık verdik. Çünkü orada çocuklar üşüyor. Çocuklar üşümesin kampanyası ile hayırseverlerimizin vermiş olduğu kışlık elbiselerimizi göndereceğiz inşallah. Rabbim yapılan hayırları kabul etsin.” ifadelerine yer verdi.