Cizre Umut Kervanı ocak ayı faaliyet raporunu açıkladı

Cizre Umut Kervanı, ocak ayı içerisinde, 60 yetim ve muhtaç aileye gıda yardımı, 43 yetim ve muhtaç aileye kırmızı et yardımı, 10 yetim ve muhtaç çocuk giyimi olmak üzere toplamda 113 aileye yardımlarını ulaştırdı.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde faaliyet yürüten Cizre Umut Kervanı, ocak ayı faaliyet raporunu, yazılı bir açıklama ile kamuoyuyla paylaştı.

Yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Yardım çalışmalarımız sadece Kurban Bayramı ve Ramazan ayında değil, yılın 12 ayında düzenli bir şekilde hayırsever halkımızın destekleriyle devam ediyor. Daha önce tespitinde bulunduğumuz ailelerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak bazı ailelere et yardımı, bazı ailelerimize de gıda yardımında bulunuldu.
Cizre Umut Kervanı'nın yaptığı açıklamada, "Yetim ve yardıma muhtaç çocuklarımız için özel bir çocuk giyim mağazasından kendi ailelerinin çocukları için elleriyle seçip beğendiği kışlık elbiselerden; mont, bot, pantolon ve kazak hediye edildi. Vesile olan hayırseverlerin yanı sıra üye ve gönüllü kardeşlerimizden Allah razı olsun." denildi.

Açıklamanın sonunda, "Bu hayırlı çalışmalarımızda daha çok aileye ulaşabilmek için hayırsever halkımızın Umut Kervanı'na daha çok katkı sağlamasını bekliyoruz." ifadeleri kullanıldı.