Çınar Umut Kervanı 600 aileye kurban eti dağıttı

Umut Kervanı, Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde Kurban Bayramı dolayısıyla 600 aileye kurban eti yardımında bulundu.

Türkiye genelinde muhtaç ailelere yardımlarda bulunan Umut Kervanı Vakfı, Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde daha önceden tespit ettiği Suriyeli, yetim ve mağdur 600 aileye kurban eti ulaştırdı.

Bu yıl Coronavirus (Covid-19) salgını nedeni ile hijyen kurallarına dikkat eden vakıf gönüllülerinden oluşan ekipler, kesilen kurban etlerini parçalar haline getirdikten sonra eşit ağırlıkta poşetlere koydu. Yardım poşetlerine doldurulan etler fakir ailelere dağıtılmak üzere arabalara yerleştirildi.

Vakıf gönüllülerinden oluşan ekipler ile kampanyaya gönüllü olarak destek veren gençler, mahalle mahalle dolaşarak daha önceden tespit edilen fakir ailelere kurban etlerini dağıttı.

Konu hakkında açıklama yapan Çınar Umut Kervanı Temsilcisi Vedat Aydın, "Çınar Umut Kervanı olarak her sene yaptığımız gibi bu senede Kurban Bayramının ikinci günü kurbanlarımız kestik. Vatandaşların, hayır sahiplerinin bize emanet olarak verdikleri kurbanları tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi aileleri dağıttık. Bu yıl Çınar içerisinde 600 aileye kurban eti ulaştırdık." ifadelerini kullandı.