Batman Umut Kervanı, 3 çocuklu yetim aileye yardım elini uzattı

Batman'da, derme çatma 2 göz odalı bir evde yaşam mücadelesi veren 4 nüfuslu Turan ailesine, Batman Umut Kervanı yardım elini uzattı.

İLKHA'nın, kentte tek katlı derme çatma evde olumsuz koşullarda yaşam mücadelesi veren 3 çocuklu yetim Turan ailesinin yaşadığı mağduriyeti "3 çocuklu yetim aile hayırseverlerin yardımını bekliyor" başlığıyla gündeme getirmesinin ardından Batman Umut Kervanı ve hayırseverler harekete geçti.

 

Yaptığı hayırlı çalışmalarla fakir, muhtaç, yetim ve kimsesizlerin umudu haline gelen Batman Umut Kervanı, 19 Mayıs Mahallesi İbn-i Sina Caddesi'nde derme çatma evde zor şartlarda yaşam mücadelesi veren 3 çocuklu yetim ve muhtaç aileye; koltuk, halı, ev eşyası, beyaz eşya ve gıda yardımında bulundu.

Batman Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Bereket Şengül, “Bizler Batman Umut Kervanı olarak basına yansıyan 3 çocuklu yetim aileyi tespit komisyonumuz ile beraber ziyaret ettik. Bu ailemizin ihtiyaçlarının ne olduğunu kendilerine söyledik. Bizde Batman Umut Kervanı olarak ihtiyaçlarının bir kısmı olan kanepe, halı ve benzeri eşyalar ile gıda ve kırmızı eti kendilerine teslim ettik. Bazı hayırseverlerin de aileye buzdolabı, çamaşır makinası ve televizyon getirdiler. Bir kez daha hayırseverlere sesleniyoruz; bu ailemizin evi kiradır. 3 yetimi var. Eşi bir yıl önce vefat ettiği için çalışanı da yok. Şimdiden bu ailemize yardımda bulunan ve bulunacak olan hayırseverlerden Allah razı olsun.”  dedi.

Kendilerine yardım yapılan anne Semra Turan, “Allah Umut Kervanından razı olsun. Bana beyaz eşya, koltuk ve halı getirilmesinde yardımcı oldular. Benim evimde beyaz eşya yoktu. Hayırseverler bana beyaz eşya getirdiler. Bugünde Umut Kervanından bana koltuk ve halılar getirdiler. Allah bütün hayırseverlerden razı olsun.” diye konuştu.