Adana Umut Kervanından öğrencilere yardım

Umut Kervanı Adana’da onlarca öğrenciye, mont ve ayakkabı yardımında bulundu.

Yaptığı hayırlı çalışmalarla fakir, muhtaç, yetim ve kimsesizlerin umudu haline gelen Adana Umut Kervanı, İmamoğlu ilçesindeki 23 Nisan Orta Okulu’nda öğrenim gören onlarca öğrenciye, mont ve ayakkabı yardımı yaptı.

Her sene çeşitli vesileler ile ihtiyaç sahiplerinin yüzünün gülmesine vesile olmalarından dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Adana Umut Kervanı Başkanı Abidin Serin’e, Başkan Yardımcısı Cevdet Dizlek de eşlik etti.

23 Nisan Orta Okulu’nda bir öğretmenin kendilerine müracaat ettiğini ve hayırseverlerin de katılarıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımda bulunduklarını ifade eden Serin, "Okulumuzda ki onlarca öğrencimize mont ve ayakkabı yardımında bulunduk. Bu sene iki okula daha yardım yapacağız. Gönül isterdi ki daha fazla öğrenciye yardım yapalım. Ancak şu anda bu kadar yardım yapabiliyoruz. Yardımlarından dolayı hayırseverlerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu çocukların yüzlerinin gülmesinde bizi de bu hayra ortak eden Allah’a hamd olsun. Öğrencilerimizin eğitim-öğrenimlerinde kıt imkânlarının vermiş olduğu psikolojik durumlarının derslerine etki etmemeleri ve daha başarılı olmaları için bize gelen yardımlar nispetinde hayır çalışmalarına devam ediyoruz. Fakat hayırseverler tarafından bize ne kadar çok yardım gelirse biz de buna mukabil o kadar çok öğrenciye yardımda bulunma imkânına sahip olacağız inşallah." dedi.