Adana Umut Kervanı yardımlarına devam ediyor

Adana Umut Kervanı, Yüreğir ilçesinde bulunan Gökçeli köyündeki ihtiyaç sahibi onlarca öğrenciye, mont ve ayakkabı yardımında bulundu.

Gökçeli İlköğretim okulunda öğrenim gören öğrencilere mont ve ayakkabı yardımı yapan ve bundan memnuniyet duyduğunu ifade eden Umut Kervanı Vakfı Adana Şube Başkanı Abidin Serin, kış boyunca imkânları dâhilinde yardımlara devam edeceklerini belirtti.

Yapılan yardımlardan dolayı köy okulunda görev yapan öğretmenler, Umut Kervanı yetkililerine teşekkürlerini bildirdi.

Adana Umut Kervanı Başkanı Serin, yapılan hayır çalışmalarını, hayırseverlerin kendilerine yapacakları yardımlar çerçevesinde artırarak devam etmeyi planladıklarını ve ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü görevi görmekten onur duyduklarını belirterek, “Yardım yapacağımız başka okullarımız da var. Öğrenciler adına ben hayırseverlere teşekkürlerimi iletiyorum.  Hayırseverler bize ne kadar çok müracaat ederlerse biz de o ölçüde yardımlarımızı arttırarak devam edeceğiz.  İhtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını giderip onları mutlu etmek kadar insana huzur veren başka bir şey yoktur bizim için. “dedi.

“Öğrencilerin derslerine adapte olabilmelerini ve eğitime destek olmayı amaçlıyoruz.”

"Bir çocuk eski ayakkabı veya pantolon ile okula geldiğinde arkadaşları içerisinde rahat edemeyecek.  Dolayısıyla derslerine adapte olma konusunda sıkıntı yaşayacak. Yaptığımız yardımlar ile bu yönden öğrencilerimize destek olmayı ve bir nebze de olsa eğitime katkı sunmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Aldıkları hediyelerden dolayı sevinçlerini dile getiren öğrenciler, “Hediyeler çok güzel. Ayakkabı ve montları getirenlere çok teşekkür ederim. Aldıklarımız üzerimize tam oldu. Bizlere bunları getirenlerden Allah razı olsun.” dualarını ilettiler.