Umut Kervanı Vakfı'mızdan 'Dünya Yetimler Günü' mesajı

Türkiye Geneli ve yurtdışında mazlum coğrafyalarda yardım faaliyetlerinde bulunan Umut Kervanı Vakfımız, 'Dünya Yetimler Günü' münasebetiyle basın açıklaması yaptı.

Her yıl Ramazan ayının 15. günü "Dünya Yetimler Günü" ilan edilmesi üzerine Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı İstanbul'daki genel merkezinde yaptığı basın açıklamasında, "Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimseyle ben, cennette şöyle yan yana bulunacağız." Hadisi Şerifine dikkat çeken Umut Kervanı Vakfı Genel başkanı Abdulbaki Yeşilmen, "Dünya Yetimler Günü" vesilesiyle Umut Kervanı olarak dünyanın neresinde olursa olsun yetimlere sahip çıkmanın her vicdan sahibinin görevi olduğunu hatırlatmak istiyoruz..." "Yetimleri sadece belirlenmiş bir günde hatırlamak değil, ihtiyaçları olduğu her zaman yanlarında olmak, ihtiyaçlarını gidermek ve ayakları üzerinde durabilmelerini sağlamak için ciddi projeler üretmek  acil ve elzemdir..." dedi. Bu hususta yaptıkları çalışmalara değinen Yeşilmen, "Umut Kervanı olarak ülke genelinde yetimler ile ilgili ciddi çalışmalarımız vardır. Yetimlerin yanında olduğumuzu hissettirmek, yalnız olmadıklarını göstermek için yetimleri bire bir ikametlerinde ziyaret ediyoruz. Maddi manevi destek veriyoruz..." dedi. Konuşmasının devamında Yeşilmen,  "Yetimler emanettir. Emanete en güzel şekilde sahip çıkmalıyız. Erdemli insanlar yetimlere sahip çıktığı oranda yetimler, suistimal edilemeyecek, sömürülemeyecek, kötü emellere maruz kalmayacaklardır..." diyerek yetimlerin vicdan ve ahlaktan yoksun kişi ve oluşumların,  misyonerlerin tuzaklarına düşmemeleri için erdemli insanlarımıza yetimlere sahip çıkma çağrısında bulundu.

Umut Kervanı Vakfı Başkanı Abdulbaki Yeşilmen, "Yetimlerin huzur bulması aslında dünyanın huzur bulması demektir. Yetimlerin horlanmadığı, sahipsiz bırakılmadığı, insani değerlerin yeniden zirve yaptığı bir dünya olması dileğiyle "Dünya Yetimler Günü" hayırlara vesile olsun." diyerek basın açıklamasına son verdi.