Hedefimiz 5 bin Aile

ski ismi Umut Der olan Batman Umut Kervanı, her ramazan olduğu gibi bu ramazanda da yoksullara umut olacak. Gazetemize konuşan Derneğin Genel Başkanı Ali Işık, bu ramazanda 5 bin a

12 BİN KAYITLI MUHTAÇ AİLE VAR

Binlerce gönüllüsü olan ve yıllardır yoksulların, muhtaçların umudu olmayı başarmış Batman Umut Kervanı, her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce muhtaç vatandaşı sevindirecek. Ramazan ayında yoksullara dağıtılmak üzere binlerce yardım paketi hazırlama çalışmaları başlattıklarını, hayırsever zenginlerin destekleriyle en az 5 bin aileye ulaşmayı umut ettiklerini belirten dernek başkanı Işık, “ Derneğimiz yıllardır zengin vatandaşlarla yoksul vatandaşlar arasında köprü görevi görüyor. Şu an derneğimize kayıtlı muhtaç aile sayısı 12 binden fazla. Her geçen gün bu sayı artıyor. Yeni muhtaç aileler gelip kayıtlarını yaptırıyorlar. Biz mümkün mertebe hepsiyle ilgilenmeye çalışıyoruz. Allah’ın bize yüklediği sorumluluk bu… Ancak imkânlarımız kısıtlı. Hayırsever vatandaşların bu konuda destek ve yardımlarını daha da artırmaları lazım.” Dedi.

HER YIL BİNLERCE AİLEYE UMUT OLUYORUZ

Komşusu açken kendisi tok yatan bir kimsenin kendilerinden olmadığını belirten bir peygamberin ümmeti olduklarını söyleyen Işık, “ Bu anlayış çerçevesinde Batman’daki hayırsever kardeşlerimize, hayırsever zenginlere çağrıda bulunuyoruz. Gelin hep birlikte bu fakir ve muhtaç ailelere ulaşalım. Dilerseniz siz de bizimle birlikte muhtaç aileleri ziyaret edin, onlara verilecek yardımı yerinde görün. Yüzlerce yardım gönüllümüzle her yıl yüzlerce aileye ulaşıyoruz. Buyurun siz de bize katılın.” İfadelerini kullandı.

YOKSULLARIN ARASINDA AYIRIM YAPMIYORUZ

Hiçbir ayırım yapmaksızın Batman’daki bütün muhtaçlara ulaşma konusunda, güvenirlikleri ve dürüstlükleri konusunda kendilerini ispatladıklarını, Batmanlıların kendilerine güvendiklerini belirten Işık, “ Bu anlamda halkımızın teveccühünü kazanan bir derneğiz. Bu konuda hiç kimsenin kuşkusu olmamalı. Gelen yardımları kayıt altında tutuyoruz. Biz zenginlerimizle fakirlerimiz arasında köprü vazifesi görmeye devam edeceğiz. Zenginlerimize sesleniyoruz. Hiç çekinmeden yardımlarınızı Umut Kervanı üzerinden yoksullara ulaştırın.” Dedi.

 SİZİN DE MUHTAÇLARA BİR GIDA PAKETİ HEDİYENİZ OLSUN

Her ramazan olduğu gibi bu ramazan da binlerce aileye ulaşacaklarını belirten Işık, “ Geçen ramazanda 2 bin aileye yardım kolisi dağıttık. Kolilerimizde temel gıda malzemeleri var. Ayrıca bayrama yakın muhtaç ailelerimize giyim ve nakdi para yardımı yaptık. Hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını yoksullara ulaştırdık. Hayırsever vatandaşlarımız bizleri vesile kılmaya devam ettikleri müddetçe daha çok yoksulu sevindireceğimize inanıyoruz. Bu ramazanda da 5 bin aileye ulaşmayı düşünüyoruz. Bir sloganımız var sizin de muhtaçlara bir gıda paketi hediyeniz olsun diye.” Dedi.

Hayırsever vatandaşlara çağrıda bulunan Işık, “ Yüzlerce gönüllüsüyle zenginlerimiz ve fakirlerimiz arasında köprü görevi gören derneğimiz sizlerin destek ve yardımlarıyla daha çok muhtaca ulaşmayı umut ediyor. Haydi, bu ramazanda daha çok yoksulu sevindirelim. Muhtaçlara bir gıda paketini siz de hediye edin.” İfadelerini kullandı.

RAMAZAN PAKETİ 60 LİRA DEĞERİNDE

Ramazan paketlerinin bu yıl 60 lira değerinde olduğunu belirten Işık, Batman Umut Kervanı banka hesaplarını da verdi.  Hayırsever vatandaşlar derneğe Ziraat bankası: 45099041-5001 iban: TR 810001000557450990415001,Türkiye Finans :99366475-1 iban: TR 38002060007299366475000,Ptt: 10443054 hesaplarından ulaşabilecek. Derneğin irtibat telefonu ise Tel: 0488 212 10 21 ve GSM: 0506 746 87 97 olarak belirtildi.