Bitlis Umut Kervan’ından Ramazan yardımı

Bitlis Umut Kervanı tarafından, ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve giyim yardımı yapıldı.

Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine gıda, giyim, kundura ve kırmızı et yardımında bulunduklarını belirten Bitlis Umut Kervanı Temsilcisi Şahabettin Subaşı, 100 aileye çeşitli yardımların ulaştırıldığını söyledi.

Ramazan’da ihtiyaç sahiplerinin mağduriyetlerini gidermek için çalıştıklarını dile getiren Subaşı, "Bitlis Umut Kervanı olarak, tespit ettiğimiz yaklaşık 400 aile bulunuyor. Bu ailelerin içinde yetim, ihtiyaç sahibi, engelli ve çalışamayacak durumda olan vatandaşlarımız var. Bu ailelerin en az üçer çocuğu bulunuyor. Yaklaşık 100 aileye gıda, kırmızı et, giyim ve kundura yardımında bulunduk. Yardımda bulunduğumuz aileler, Ramazan’a sevinçle girdiler. İnşallah bizler bu yardımları yapmaya devam edeceğiz." dedi.

Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmak için hayırseverlere çağrıda bulunan Subaşı, şunları söyledi: "Elbette ki bu ailelere yardım ulaştırmak için hayırseverlerimizin desteğine ihtiyacımız var. Hayırseverler ve iş adamları ne kadar bize yardımda bulunurlarsa bizler de o kadar çok yetime ve ihtiyaç sahiplerine ulaşırız. Bize ulaşan yardımları bekletmeden mağdur ailelere ve yetimlere ulaştırıyoruz. İhtiyaç sahipleri gerçekten izzetlidirler. İhtiyaçları olduğu halde gelip istemiyorlar. Bizler gidip tespit ediyoruz. Özellikle bu Ramazan ayında hayırseverlerimizin ve esnafımızın desteğini bekliyoruz. Hep birlikte ihtiyaç sahiplerinin ve yetimlerin iftar sofrasına bir tas sıcak çorba bırakalım."