Avrupa Yetim-Der ile Batman Umut Kervanı yetimlerin yüzünü güldürdü

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der ile Batman Umut Kervanı, Batman’da 150 yetim ve mağdur çocuğu giydirerek yüzlerini güldürdü.

Merkezi Almanya'da bulunan uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der ile Batman Umut Kervanı, 'Yetim Giydirme Projesi' kapsamında Batman'da 150 yetim ve mağdur çocuğa giyim ve ayakkabı yardımında bulunarak, bayram öncesi yüzlerini güldürdü.

Yaptıkları yardım faaliyeti hakkında açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Türkiye Koordinatörü M. Nurullah Günaydın, Ramazan ayı dolayısıyla 'Yetim Giydirme Projesi' kampanyası çerçevesinde Batman'da Umut Kervanı ile birlikte 150 yetimi giydirdiklerini söyledi.

Yetimleri sevindirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Günaydın, "Avrupa Yetim-Der olarak her sene olduğu gibi bu sene de Ramazan ayında bayram öncesi 'Yetim Giydirme Projesi' kapsamında Türkiye’deyiz. Bu projemiz sadece Türkiye’de değil, Arakan’da, Afrika’da, Balkan ülkelerinde ve Filistin’de de inşallah bu yardımlarımızı gerçekleştireceğiz. Batman’da yetim, mağdur ailelerin çocuklarını mağazaya getirdik. Burada çocuklar istedikleri şekilde elbise ve ayakkabılarını beğenip aldılar. Projemiz kapsamında yardımlarımız devam edecektir. Bize desteklerini esirgemeyen hayırseverlere teşekkür ediyoruz." dedi.

"Yetim gülerse biz de güleriz şiarıyla hareket ettik"

'Yetim Giydirme Projesi' kapsamında yetimlerin yüzünü güldürmenin sevincini yaşadıklarını belirten Batman Umut Kervanı Başkanı M. Ali Işık, "Yetimlerimiz gönüllerince elbise ve ayakkabılarını aldılar. Bizler hayırsever ve muhtaçlar arasında köprü vazifesi görmeye devam edeceğiz. Bunda katkısı olan hayırseverlerimize çok teşekkür ediyoruz. Yaklaşık 150 yetimi giydirdik. Yetim gülerse bizde güleriz şiarıyla hareket ettik. Bir nebze de olsa yüzlerini güldürmüşsek ne mutlu bize." diye konuştu.

Kendilerine giysi ve ayakkabı yardımı yapılan yetim çocuklar sevinçlerini dile getirerek, bayramlıklarını almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.